Han-Eco Outdoor 16A-HTE-M25 w. cable gl.
La imagen se muestra con fines ilustrativos exclusivamente. Consulte la descripción del producto.
Resumen de caracterísiticas
Capota
Con prensaestopa integrado
Tamaño: 16 A
Enclave único
Entrada superior
1x M25
Material (capota/base): Poliamida (PA), Reforzado con fibra de vidrio
RAL 9005 (negro intenso)
Material (junta): FPM
Notas
Comparar
Cargar en configurador
N.º de referencia: 19 46 316 0446
Notas
Comparar
Cargar en configurador
All functionalities, price and availability after sign in.
Añadir a la lista de deseos
Productos combinables NUEVO
Combinables
20
Accessories
2
備件
1
插蕊
18
Detalles del producto
Identification
  • Category Hoods / Housings
  • Series of hoods/housings Han-Eco® A
  • Type of hood/housing Hood
  • Description of hood/housing With integrated cable gland
Version
  • Size 16 A
  • Version Top entry
  • Number of cable entries 1
  • Cable entry 1x M25
  • Locking type Single locking lever
  • Field of application Hoods/housings for outdoor applications
Technical characteristics
  • Limiting temperature -40 ... +125 °C
  • Note on the limiting temperature For use as a connector according to IEC 61984.
  • Number of relockings ≥ 500
  • Degree of protection acc. to IEC 60529 IP65
  • Clamping range 9 ... 17 mm
Material properties
  • Material (hood/housing)
    Polyamide (PA)
    Fibre-glass reinforced
  • Colour (hood/housing) RAL 9005 (jet black)
  • Material (seal) FPM
  • Colour (seal) RAL 7001 (silver-grey)
  • Material flammability class acc. to UL 94 V-0
  • RoHS compliant with exemption
  • RoHS exemptions 6(c): Copper alloy containing up to 4 % lead by weight